Ev / Genel / Şekerli Çay Lekesi Çıkar mı?

Şekerli Çay Lekesi Çıkar mı?

Şekerli Çay Lekesi Çıkar mı?

Çay bizim kültürümüzde yeri çok önemli olan bir içecektir. Pasta ve böreklerimizin vazgeçilmezi, kahvaltılarımızın olmazsa olmazı, misafir geldiğinde akla ilk gelen şeydir çay. Akşam yemeklerinden sonra bulaşıkları makineye bile yerleştirmeden önce çayımızı demleriz. Vapura bindik deniz çarşaf gibi karşımızda bu manzarada çaydan başka ne istenir.

Kurumuş şekerli çay lekesi nasıl çıkar?

Her güzelliğin bir de cefası var değil mi. Baş tacı çayımızın bembeyaz gömleğimize dökülmesi gibi. Masa örtüsü kıyafet gibi yıkanabilir kumaşlarda çay lekesinin izikalmaması için hemen sıcak suyun altında lekeli bölgeyi arıtıyoruz. Daha sonra lekenin üzerine bir limonun suyunu sıkıp bir tatlı kaşığı tuz ekliyoruz. Bu şekilde çitiliyoruz. Çok etkili bir yöntem deneyin şaşıracaksınız. Peki, evde limon yok o zaman ne yapacağız. O zaman sirke ile alkolü karıştırıp bu karışım ile lekeyi ovalıyoruz.

Halıya dökülen çay lekesinde ise önce beyaz kâğıt havlu ile iyice çayı kâğıt havluya çektiriyoruz. Özellikle sirke ve alkol halılarınızdaki lekeyi çıkarmakla kalmaz yeni gibi pırıl pırıl olmasını sağlar.

Bir miktar gliserini de inatçı lekelerde denemenizi tavsiye ederiz. Bir diğer yöntemde çay lekesi oluşmuş kıyafetimizi bir gece sütte bekletip ertesi gün leke çıkartıcı bir deterjan ile yıkamaktır. Her zaman olduğu gibi leke kurumadan yapacağınız temizleme işlemi ile sonuç yüzde yüzdür.

 

Benzer Konular:

Hakkinda patron

Check Also

Temizlik Sonrası Kullanılmayan Halılar Nasıl Saklanır?

Temizlik Sonrası Kullanılmayan Halılar Nasıl Saklanır? Belirli mevsimlerde halıların kullanılmasına ihtiyaç olmaz. Bu tür durumlarda …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Watch Dragon ball super